Praha, 29. září 2021 – Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová dnes zakončila kampaň “Politika je pro všechny”. Kampaň komunikovala s veřejností skrze hrané i animované spoty, sérii podcastů a článků, infografiky s nejzajímavějšími daty a dokonce i memy. “Kampaň končí, idea žije dál!” vzkazuje Pirátka Gregorová.

“Věřím, že jsem kromě dat v kampani představila i smysl pestré politiky jako takové. Za ty bezmála čtyři měsíce jsem se zúčastnila řady debat, online i z očí do očí, což byl ostatně jeden z mých cílů: diskuse je potřeba otevírat i u témat nad kterými není ve společnosti jasná shoda. A v těch diskusích jsem se snažila ani ne tak vnucovat ostatním svůj názor, ale slušnou debatou a s pomocí relevantních dat sejmout z některých témat punc kontroverze, která se na ně nalepila za ty roky vzájemných neporozumění,” ohlíží se za kampaní europoslankyně.

Co všechno tedy kampaň stihla představit?

➡️ VIDEA * Animovaný post “Politika pestřejší!” * Den v životě europoslankyně * Záznam z debaty na Úřadu vlády ČR

➡️ PODCASTY * Anna Gümplová * Karolína Koubová * Jan Papajanovský

➡️ ČLÁNKY * Je politika pro všechny? * Ekonomika pro všechny: Čísla ukazují, že otevřenost menšinám znamená prosperitu * Jak vstoupit do politiky? * Mladí, pokud nikdo nehájí vaše zájmy, chopte se toho sami! * Česká cesta k vyrovnanému zastoupení možná povede bez kvót. Co je ale alternativa

➡️ INFOGRAFIKY * Je politika pro všechny? * Jak jsou na tom kandidátky? * Jak jsou na tom naše vlády? * Jak jsou na tom mladí?

➡️ MEMY * Co by se mělo dít ve vaši ideální kuchyni? * Už se vám toto stalo na pracovním pohovoru? * Co se nám tu rozmáhá za nešvar?

Kampaň byla financována z prostředků evropské frakce Greens/EFA. Oficiální web najdete na (http://politikaprovsechny.eu/) a kampaň můžete sledovat na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instagram.

Grafické materiály ke kampani, loga a fotografie zde.