První místopředsedkyní Pirátů se znovu stala Olga Richterová

11. 01. 2020
První místopředsedkyní Pirátů se znovu stala Olga Richterová
První místopředsedkyní Pirátů se znovu stala Olga Richterová

Ostrava, 11. ledna 2020 – První místopředsedkyní Pirátů byla na Celostátní konferenci Pirátů v Ostravě zvolená poslankyně Olga Richterová. Ve druhém kole volby získala 288 hlasů od 564 hlasujících. V průběhu odpoledne dojde k dovolbě dalších místopředsedů.

„Chtěla bych především poděkovat za důvěru členům Pirátské strany. Dál budu dbát na zásadní oblasti jako doposud – tedy sociální problematiku, rozdíly v regionech, stejně jako budu stále jezdit do krajů. Chci také zdůraznit, že v naší zemi je potřeba řešit nejenom problémy jako exekuční pasti či sociální vyloučení, ale také to, že naše ekonomika nešlape tak, jak by měla. Na to se chci společně s mými spolustraníky zaměřit a usilovně pracovat zejména na ekonomických řešeních, které můžeme voličům nabídnout. Ve vnitrostranické politice chci pak pokračovat jako nositelka a podporovatelka vnitřního vzdělávání a lídrovského programu Pirátů,“ uvedla Olga Richterová.

Zvolení Richterové následně komentoval předseda Ivan Bartoš: „Olze blahopřeji, obstála právem. A to ze dvou důvodů – málokdo naskočil do funkce jako Olga – do vnější i vnitrostranické práce. Navíc postavila dobrý tým lidí. Piráti chtějí měnit situaci v ČR – v sociální oblasti chceme bránit lidi, kteří jsou ohroženi nejvíce. Týká se to mateřské, celkové podpory rodin a dostupného bydlení. Olga odvedla kus práce. Její návrhy procházejí Sněmovnou, umí vyjednat podporu. Pokud chce člověk dělat změny, musí jít příkladem. A to Olga určitě jde a lidé jsou ochotni ji následovat.“

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu