Založit firmu půjde za jeden den a online. Piráti připravili potřebnou legislativu

31. 01. 2019
Založit firmu půjde za jeden den a online. Piráti připravili potřebnou legislativu
Založit firmu půjde za jeden den a online. Piráti připravili potřebnou legislativu

Praha, 31. ledna 2019 - Piráti dnes společně s poslanci ANO a ODS představili přelomový návrh novely, která umožní založení firmy přes internet během jednoho dne díky aplikaci vytvořené Piráty. Celý proces se tak zjednoduší, zrychlí a zlevní. Strana přišla s webem urad.pirati.cz, kde prezentuje vlastní software, který podnikatelům umožní reálně založit firmu online již dnes. Tuto aplikaci nabízí k využití i státu skrze Ministerstvo spravedlnosti. Návrh pirátských poslanců Ondřeje Profanta a Martina Jiránka má již podporu poslanců z ANO, ČSSD, ODS, SPD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN.

„Díky automatizaci celého procesu celkové náklady na založení nové společnosti s ručením omezeným klesnou z dnešních sedmi až dvanácti tisíc na pět set korun a doba založení z až 24 dnů na několik minut. Aplikaci, kterou jsme vytvořili nyní nabízíme Ministerstvu spravedlnosti, aby ji mohlo uvést do praxe,” uvedl Ondřej Profant a dodal: „Během několika příštích dnů návrh podáme. Vzhledem k tomu, že digitalizace je prioritou i pro další sněmovní strany, očekávám pro náš návrh širší podporu.”

„ČR letos v žebříčku snadnosti podnikání Světové banky spadla o pět míst na 35. místo. Před námi je drtivá většina nejbohatších zemí a některé země bývalého východního bloku jako například Estonsko. V kategorii založení firmy však ČR spadla z 81. příčky až na 115. místo z téměř 200 zemí. Zaostáváme tedy i za desítkami rozvojových zemí, včetně Burkiny Faso nebo Rwandy. Pirátský návrh by ČR v žebříčku posunul blíže ke špici. Na podnikatele se kladou stále větší požadavky, proto každý krok, který jim to usnadní, je správný,” zdůraznil Martin Jiránek.

Odkazy

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu