Pirátka Gregorová spouští kampaň NEklikat! Otevírá zanedbávané téma bezpečnosti na internetu

21. 07. 2022
Pirátka Gregorová spouští kampaň NEklikat! Otevírá zanedbávané téma bezpečnosti na internetu
Pirátka Gregorová spouští kampaň NEklikat! Otevírá zanedbávané téma bezpečnosti na internetu

Praha/Brusel, 21. července 2022 - Europoslankyně za Pirátskou stranu Markéta Gregorová se dala dohromady s experty na kyberbezpečnost z řad odborné veřejnosti, ale také skupinou tzv. „etických hackerů“. A během letních prázdnin chce pro českou veřejnost otevřít témata spojená s bezpečností v online prostoru. „Doufám, že naší kampaní pomůžeme českým uživatelům internetu obrnit se proti stále nebezpečnějším nástrahám online prostoru.“

„Internet se stal každodenní součástí našich životů. Využíváme ho k práci, k zábavě, komunikaci mezi sebou. Bez internetu už naše společnost stěží dokáže existovat. Nástup nových technologií ale přinesl i nové nástrahy a výzvy,“ vysvětluje Markéta Gregorová svoje motivy pro spuštění kampaně.

K pravidelnému nárůstu kybernetické kriminality dochází v Česku od roku 2011. Za sledovanou dobu posledních 10 let bylo spácháno 60 tisíc skutků spadajících do kategorie kybernetické kriminality a ostatní kriminality páchané v kyberprostoru. Z toho policie eviduje téměř 10 tisíc jen za poslední rok! Strmý nárůst sledoval i svět. V roce 2020 v průběhu pandemie COVID-19 vzrostla kyberkriminalita ve světě o 600 %.

„To, co se ovšem dostane až do rukou policie, je jen zlomek. Většina každodenních kybernetických útoků, prolomení bezpečnosti a podvodů se k vyšetření vůbec nedostane,“ upozorňuje dále europoslankyně.

„V kampani chystáme podcasty s expertkami a experty, infografiky, na kterých srozumitelně představíme nejzajímavější data z oblasti kyberbezpečnosti a další aktivity, kterými budeme upozorňovat širokou českou veřejnost na aktuální digitální nástrahy. Naším cílem je zapojit veřejnost a spolu konečně pořádně otevřít téma kyberbezpečnosti. Věřím, že naší kampaní pomůžeme českým uživatelům Internetu obrnit se proti stále nebezpečnějším nástrahám online prostoru,“ slibuje Pirátka a zmiňuje jména, jako jsou kyber expertky Adéla Kadlečková a Kristína Soukupová, nebo etický hacker Marek Jílek.

Kampaň je financovaná z prostředků frakce Evropského parlamentu Greens/EFA a bude komunikována skrz vlastní webové stránky, sociální sítě europoslankyně Markéty Gregorové (Facebook, Twitter, Instagram) a mediální partnerství. Předchozí kampaně Markéty Gregorové se zaměřovaly na dezinformace a boj proti nim (Pravda bolí) a větší pestrost v politice (Politika je pro všechny).

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu