Páté místo kandidátky Pirátů pro eurovolby získala Jana Koláříková

05. 02. 2019
Páté místo kandidátky Pirátů pro eurovolby získala Jana Koláříková
Páté místo kandidátky Pirátů pro eurovolby získala Jana Koláříková

Praha, 5. února 2019 – Jana Koláříková bude kandidovat z pátého místa kandidátky Pirátů pro volby do Evropského parlamentu. Rozhodlo o tom Celostátní fórum Pirátů v online hlasování. Ve 2. kole doplňovacího hlasování získala jihočeská Pirátka 229 hlasů – o tři hlasy víc než druhý kandidát Ondřej Kolek. O prvních čtyřech pozicích rozhodli členové strany už na lednovém Celostátním fóru v Táboře, čelo pirátské volební kandidátky je nyní kompletní.

„Chtěla bych moc poděkovat všem za podporu! Na těsných výsledcích je však vidět, že Piráti si myslí, že jsme s Ondrou Kolkem stejně relevantní kandidáti. Proto bych byla ráda, aby právě on byl zvolen na šestou pozici,“ uvedla po volbě Jana Koláříková.

Jana Koláříková je členkou Pirátů od roku 2013 a v současnosti šéfkou Personálního odboru strany. Má zkušenosti s rozvojovou prací a vedením vzdělávacích programů pro učitele a knihovníky v Malawi a následně i se sociální prací v krizovém a kontaktním centru v ČR. V europarlamentu se chce zabývat tématy, která zná z vlastní praxe – waste managementem, kvalitou potravin, vzděláváním, zdravotní péčí a lidskými právy.

Tisková zpráva k volbě čela kandidátní listiny na CF 2019. Kompletní pořadí čela kandidátky:

  1. Marcel Kolaja
  2. Markéta Gregorová
  3. Mikuláš Peksa
  4. Lukáš Blažej
  5. Jana Koláříková
Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu