Piráti vybrali svého nominanta do Dozorčí rady Vinařského fondu

22. 01. 2019
Piráti vybrali svého nominanta do Dozorčí rady Vinařského fondu
Piráti vybrali svého nominanta do Dozorčí rady Vinařského fondu

Praha, 22. ledna 2019 – Poslanecký klub Pirátů uspořádal výběrové řízení na pozici nominanta České pirátské strany do Dozorčí rady Vinařského fondu. Výběrová komise složená ze stranických i nezávislých odborníků vybrala Ing. Kamila Prokeše, Ph.D. Zda bude nominant do dozorčí rady zvolen, rozhodne Poslanecká sněmovna.

„Podařilo se nám vybrat odborníka s bohatou praxí. Poslanců jiných sněmovních stran již zasedá v Dozorčí radě Vinařského fondu dostatek. Chtěl bych věřit, že Poslanecká sněmovna bude respektovat poměrné zastoupení a zvolí nominanta Pirátů. V otevřených výběrových řízeních budeme pokračovat i nadále,“ uvádí poslanec Tomáš Martínek.

Prokeš vystudoval obor Vinohradnictví a vinařství na Zahradnické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Na Ústavu vinohradnictví a vinařství nyní působí jako odborný asistent. Prokeš je držitelem mnoha certifikátů, mezi jinými certifikátu degustátora dle norem DIN, ÖNORM a ISO, která platí v celé EU. Prokeš je také interním auditorem jakosti a autor mnoha vědeckých publikací. Pirátský nominant je rovněž garantem kurzů sommeliérství, vinařského a enologického praktika na Mendelově univerzitě.

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu