Pirát Polanský bude interpelovat ministra Ťoka kvůli dopravnímu kolapsu na D1

20. 12. 2018
Pirát Polanský bude interpelovat ministra Ťoka kvůli dopravnímu kolapsu na D1
Pirát Polanský bude interpelovat ministra Ťoka kvůli dopravnímu kolapsu na D1

Praha, 20. prosince 2018 – Pirátský poslanec Ondřej Polanský bude dnes odpoledne interpelovat ministra dopravy Dana Ťoka ohledně dopravního kolapsu na D1 a zajištění pokračování stavby na dálnici. Reaguje tak na situaci na opravovaném úseku dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, kde vznikají od 12. prosince z důvodu zpoždění stavebních prací a očekávatelných zhoršených klimatických podmínek několikahodinové kolony.

V pondělí 17. prosince 2018 oznámilo ŘSD ukončení smlouvy se společností Geosan Group, ta o svém odstoupení od smlouvy informovala v úterý. Nyní na opravě dálnice pracuje firma, kterou ŘSD vybralo bez soutěže formou jednacího řízení bez uveřejnění. Práce na posouvání betonových svodidel znamenají, že doprava je stahována do jednoho jízdního pruhu a opět kolabuje.

Polanského budou zajímat odpovědi na tyto otázky:

  1. Ze smlouvy s Geosan Group plynuly státu penále 1.5 milionu korun denně. Jak velké penále bude stát po firmě vymáhat?

  2. Vzhledem k tomu, že je nyní nutno okamžitě vypsat novou smlouvu tak, aby na jaře na úseku mohla začít pracovat další firma, jaké je očekávané zpoždění stavby a reálný termín dokončení? Dle mých odhadů to vychází v lepším případě na konec roku 2019, v horším na polovinu roku 2020?

  3. Existovaly ve smlouvě s Geosan Group kontrolní dny a jak bylo řešeno neplnění dílčích termínů?

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu