Ostravsko opět pod smogem. Piráti bojují za zlepšení ovzduší

19. 02. 2018
Ostravsko opět pod smogem. Piráti bojují za zlepšení ovzduší
Ostravsko opět pod smogem. Piráti bojují za zlepšení ovzduší

Ostravsko, 19. února 2018 – Ostravsko se již několik dnů opět potýká se zhoršenou kvalitou ovzduší. Limity polétavého prachu, který má na svědomí až 11 tisíc předčasných úmrtí ročně i vysoce dráždivého oxidu siřičitého byly několikrát překročeny. Na špatné ovzduší a smog si zvyknout nelze. Piráti již minulý týden předložili pozměňovací návrhy k zákonu o ochraně ovzduší.

„Situace z posledního období jen ilustruje dlouhodobý stav, kdy lidé žijí v lokalitách, kde je překračování zákonných limitů znečištění ovzduší běžný jev. I proto jsme za Piráty předložili pozměňovací návrhy k zákonu o ochraně ovzduší. Směřujeme tak ke zlepšení podmínek v dohledné době,” říká Jan Nezhyba, pirátský garant pro oblast životního prostředí z Moravskoslezského kraje.

Konkrétní znění pozměňovacích návrhů představila minulý týden předsedkyně Výboru pro životní prostředí PS PČR Dana Balcarová. Jedná se o zrušení výjimek na překračování limitů znečištění pro velké elektrárny a zavedení pravomoci obcí zakázat spalování hnědého nekvalitního uhlí.

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu