Piráti zjednodušují daně pro zaměstnance, spustili daňovou kalkulačku.

26. 05. 2017
Piráti zjednodušují daně pro zaměstnance, spustili daňovou kalkulačku.
Piráti zjednodušují daně pro zaměstnance, spustili daňovou kalkulačku.

Česká pirátská strana prosazuje daně, které každý pochopí. Nástrojem k tomu má být „superrovná daň“. Jak by na vás dopadla, nyní můžete zjistit sami na stránce www.pirati.cz/kalkulacka. Drtivá většina zaměstnanců by si polepšila.

Je superrovná, protože má stejnou sazbu pro všechny příjmové skupiny, zatímco dnes vysokopříjmové skupiny daní méně. Současná „rovná“ daň a změť sazeb odvodů okolo má jediný cíl, a to skrýt před lidmi skutečné zdanění, které ve skutečnosti není rovné ani spravedlivé. Díky superrovné dani bude každý jasně vidět, kolik platí,“ vysvětluje místopředseda strany a pražský lídr Jakub Michálek.

Michálek poukazuje na to, že strana je teprve třetí po ČSSD a ODS, která ukázala konkrétní návrhy. „Náš návrh na rozdíl od nich představuje skutečné zjednodušení, ne jen kosmetické úpravy stávajícího nevyhovujícího systému“.

Pirátský návrh počítá se sloučením všech dílčích sazeb daní a odvodů do jedné. Zdanění práce by se tak snížilo o 1,6 procentního bodu ze 48,6 % na 47 %. Právě 47 % má být výše nové jediné sazby daně – rovné daně pro všechny zaměstnance. Dle možností ekonomiky chtějí Piráti snižovat zdanění práce o 1 procentní bod ročně, aby se Česká republika dostala na přijatelné hodnoty zdanění. České zdanění práce patří dnes totiž mezi nejvyšší mezi zeměmi OECD.

Superrovná daň usnadní život i zaměstnavatelům. „Budou odvádět jednu daň na jeden účet a komunikovat s jedním úřadem. Naše kalkulačka ukazuje, že navrhujeme snadné a proveditelné řešení,“ uzavírá Michálek.

Více na www.pirati.cz/kalkulacka

Kontakty:

  • Štěpán Štrébl, volební manažer Pirátů, stepan.strebl@pirati.cz
  • Jakub Michálek, místopředseda Pirátů a volební lídr v Praze, spoluautor Pirátské daňové reformy, 775 978 550
  • Mikuláš Ferjenčík, vedoucí mediálního odboru Pirátů, 737 943 770
Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu