Vláda si nezaslouží důvěru, shodli se jednohlasně pirátští poslanci

13. 11. 2018
Tagy
Vláda si nezaslouží důvěru, shodli se jednohlasně pirátští poslanci
Vláda si nezaslouží důvěru, shodli se jednohlasně pirátští poslanci

Praha, 13. listopadu 2018 – Na základě nově zveřejněných informací o možném únosu syna premiéra a informací o okolnostech přepsání farmy Čapí hnízdo se dnes poslanecký klub Pirátů jednomyslně shodl na tom, že bude usilovat o vyslovení nedůvěry vládě. Piráti také apelují na to, aby policie a státní zastupitelství řádně prošetřili veškeré skutečnosti.

„Domníváme se, že premiér by měl vystoupit a vysvětlit poslancům a veřejnosti problematické okolnosti případu. A to nejenom kauzy Čapího hnízda, ale i možného únosu a toho, zda došlo k přepsání firem na člena rodiny, který trpí psychickým onemocněním,“ uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš na tiskové konferenci.

Na následné společné tiskové konferenci Pirátů, ODS, SPD, KDU-ČSL, STAN a TOP 09 prezentovali straničtí předsedové výzvu, aby premiér Babiš opustil svou funkci do doby, než dojde k vyšetření kauzy. Rovněž uvedli, že podávají návrh na vyslovení nedůvěry vládě.

„Bude potřeba sehnat i podporu poslanců vládních stran, proto budeme apelovat na poslance ČSSD a ANO, aby se k věci postavili. Není to otázka vlády a opozice, ale důvěry v právní stát a důvěry zahraničí vůči České republice, kterou Andrej Babiš reprezentuje,“ uvedl Bartoš na tiskové konferenci šesti opozičních stran.

Kromě aktuální situace Piráti komentovali zásadní body z programu začínající schůze. Na program se po několika měsících zřejmě dostane pirátská novela zákona o registru smluv týkající se zrušení výjimek ČEZu. Dále se navzdory obstrukcím vládního hnutí ANO Pirátům podařilo na tento čtvrtek svolat mimořádnou schůzi k vládnímu návrhu na snížení navýšení platů politiků.

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu