Sněmovna vrátila Pirátský návrh na založení firmy za jeden den

11. 02. 2020
Sněmovna vrátila Pirátský návrh na založení firmy za jeden den
Sněmovna vrátila Pirátský návrh na založení firmy za jeden den

Praha, 11. února 2020 – Sněmovna dnes v prvním čtení vrátila k přepracování návrh Pirátů a dalších stran, který měl umožnit založení firmy za jediný den přes internet. Novela, kterou Piráti představili na začátku tohoto roku, má podnikatelům pomoci zrychlit, zjednodušit a zlevnit celý proces založení firmy. Piráti již před sněmovními volbami vytvořili funkční aplikaci, která již dnes umožňuje firmy za jeden den zakládat, a to na webu urad.pirati.cz.

„Mrzí mě, jak se dnes Sněmovna k našemu návrhu postavila. Výhrady, které na plénu zazněly, se daly řešit v rámci pozměňovacích návrhů, takto dojde jen k dalšímu odkladu projednávání tohoto návrhu. Přitom jde o další dílek v digitální skládačce Česka. Díky našemu návrhu by náklady na založení společnosti s ručením omezeným klesly z dnešních sedmi až dvanácti tisíc na pět set korun a doba založení z až 24 dnů na několik minut. Navíc jsme sami vytvořili aplikaci, která ukazuje, jak snadné to může být. Naše know-how může převzít stát a ušetřit tak lidem peníze i čas. S naším návrhem na zásadní usnadnění podnikání se nevzdáváme, upravíme jej dle konstruktivních připomínek,” uvedl Ondřej Profant.

O vrácení návrhu k přepracování rozhodla Sněmovna hlasy koaličních poslanců s komunisty. Návrh na vrácení prošel jen o čtyři hlasy.

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu