Objednávky na trestní stíhání? Analýza Benešové je nezvěstná

06. 05. 2019
Objednávky na trestní stíhání? Analýza Benešové je nezvěstná
Objednávky na trestní stíhání? Analýza Benešové je nezvěstná

Praha, 6. května 2019 – Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek podal Kanceláři prezidenta republiky a ministru spravedlnosti žádost o poskytnutí analýzy, kterou zpracovala Marie Benešová pro prezidenta Miloše Zemana. Analýza vypracovaná Benešovou měla zjistit, jak snadno lze v Česku objednat trestní stíhání. Podle slov prezidenta republiky byla analýza poskytnuta ministru spravedlnosti. Nyní Hrad i Ministerstvo spravedlnosti ČR popírají její existenci a poslanec Michálek kvůli tomu ministryni spravedlnosti Benešovou interpeloval.

„Analýza vypracovaná paní ministryní je nezvěstná. Ministerstvo spravedlnosti na mou žádost odpovědělo, že takovou analýzou nedisponuje. Analýzu nemá k dispozici ani Kancelář prezidenta republiky. Tyto odpovědi popírají výroky Miloše Zemana, který si měl analýzu u paní Benešové objednat a poté předat ministru spravedlnosti. Je to stejné jako s údajným článkem Ferdinanda Peroutky Hitler je gentleman, který je rovněž nezvěstný,“ říká Michálek.

„Vzhledem k nejasnostem ohledně tohoto dokumentu jsem interpeloval paní ministryni Benešovou, aby celou situaci osobně vysvětlila a případnou analýzu sama zveřejnila,“ dodává poslanec Michálek.

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu