Místopředsedou Sněmovny se za Piráty stal Vojtěch Pikal

24. 11. 2017
Tagy
Místopředsedou Sněmovny se za Piráty stal Vojtěch Pikal
Místopředsedou Sněmovny se za Piráty stal Vojtěch Pikal

Poslanec České pirátské strany zvolený za Olomoucký kraj – Vojtěch Pikal – se stal místopředsedou Poslanecké sněmovny PČR. Zvolen byl v prvním kole hlasování, kdy získal 102 hlasů.

„Předně bych chtěl poděkovat všem, kteří mi ve volbě dali hlas. Chci vést debatu ve Sněmovně tak, aby byla konstruktivní a věcná. Dlouholetá zkušenost z vedoucích postů v České pirátské straně mi dala celou řadu velice cenných zkušeností, které hodlám uplatnit i při řízení Sněmovny. Zároveň si troufnu říci, že svou píli a kompetentnost jsem mohl ukázat již na pondělním prvním zasedání Sněmovny, kdy jsem měl možnost poradit s procedurálním chodem komory i zkušeným matadorům,” uvedl nově zvolený místopředseda dolní komory Vojtěch Pikal. Pikal je prvním místopředsedou Pirátské strany a dlouhodobým předsedajícím Celostátního fóra Pirátů, předsedá i mezinárodním jednáním Pirate Parties International a European Pirates.

K volbě se vyjádřil i předseda strany Ivan Bartoš: „Cením si toho, že Vojtěch Pikal jako jediný před volbou vystoupil a představil se na plénu. Piráti dokazují, že chtějí politickou kulturu ve Sněmovně kultivovat. Jsem hrdý na to, že to děláme skutečně jinak a podle mě správě, díky Vojto”.

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu