Piráti si volí celostátního lídra pro letošní volby do poslanecké sněmovny

13. 01. 2017
Tagy
Piráti si volí celostátního lídra pro letošní volby do poslanecké sněmovny
Piráti si volí celostátního lídra pro letošní volby do poslanecké sněmovny

Ivan Bartoš ke své kandidatuře říká: „Každým rokem Piráti zapouštějí kořeny v reálné politice České republiky. Z dat, která máme k dispozici, odhaduji, že mezi voliči i nevoliči máme potenciál téměř 15 procent. Věřím, že výsledky dosavadní práce v krajích, městech i v celostátní politice ukazují, že volbou Pirátů mohou občané jedině získat. Jsem přesvědčený, že se nám letos dobrou strategií podaří výsledek „těsně před branami“ pokořit a sněmovnu dobudeme. Pirát ví.“

Mikuláš Peksa, druhý kandidát na volebního lídra Pirátů říká: „Chci ukázat, že už nejsme jen parta nadšenců, ale významná mezinárodně propojená protikorupční síla, schopná dlouhodobě obstát i na parlamentní úrovni. Musíme být tou přirozenou první volbou pro sociálně-liberální voliče, která v české politice dosud chyběla,“

Do letošních sněmovních voleb se Piráti rozhodli jít samostatně. Je to vůle velké většiny členské základny. Budou mít otevřené kandidátky, na kterých mohou být i aktivní osobnosti mimo stranu, například z lokálních politických subjektů, se kterými nalezneme programovou shodu.

Jak je u Pirátů tradicí, v kampani se budou opírat o množství dobrovolníků, protože jsou strana vzniklá „zdola“ z lidí, kteří chtějí zlepšit politiku. Na letošek připravují největší dobrovolnickou kampaň ve své historii. Strukturu pro zapojování dobrovolníků Piráti budují dlouhodobě, s cílem pomoci aktivním občanům v regionech s účastí na místní i celostátní politice.

Pirátský volební program nyní sestavují odborníci z řad Pirátů. Program připomínkují členové a příznivci Pirátů, ale také odborníci z celého politického spektra. Piráti stojí o zpětnou vazbu i od lidí, kteří k nám názorově nezapadají.

Profily kandidátů

  • Ivan Bartoš, předseda strany, ivan.bartos@pirati.cz, 603 415 378
  • Mikuláš Peksa, vedoucí zahraničního odboru, mikulas.peksa@pirati.cz, 605 101 249

Volební systém

V prvním kole mají všichni členové Pirátů dva hlasy, případně se mohou hlasování zdržet. Do druhého kola postoupí kandidáti, jejichž podpora překoná 50 % hlasujících. Pokud je postupující kandidát jediný, je zvolen rovnou v prvním kole.

Hlasování

Volba probíhá hlasováním na tomto odkazu, kde budou po vypršení doby hlasování vidět i výsledky.

Kontakt

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu