poslanciaministri final_159
9. července 2024

Stop násilí na dětech a domácímu násilí. Piráti dnes ve Sněmovně podpořili návrhy, které lépe ochrání oběti a napomohou prevenci

Piráti se dnes znovu postavili na stranu obětí a řekli násilí jasné “ne”. Do druhého čtení dnes poslanci posunuli novelu občanského zákoníku, která zavede jednotnou definici domácího násilí a přispěje tak k efektivnější ochraně obětí, i novelu, která zakáže tělesné trestání dětí. Násilí totiž často podněcuje další násilí a přispívá k začarovanému kruhu patologického chování ve společnosti. Ten je potřeba přerušit.

KláraKocmanováKabát
21. června 2023

Piráti jednoznačně podporují schválení Úmluvy o potírání a prevenci násilí

Je třeba se jasně vymezit proti sexualizovanému i domácímu násilí. To je jednoznačné stanovisko, se kterým jdou na dnešní vládu ministři za Piráty. Jedním z bodů jednání kabinetu je totiž schvalování Úmluvy o potírání a prevenci násilí. „Není na co čekat. Úmluva obsahuje myšlenky, s kterými se, věřím, všichni v naší společnosti ztotožňujeme – vymezuje se nejen proti zmíněnému sexualizovanému či domácímu násilí, ale nastiňuje i kroky k posílení prevence, lepší ochraně obětí a zranitelných skupin jako jsou třeba senioři či lidé se zdravotním postižením,” řekl k Úmluvě Ivan Bartoš, pirátský vicepremiér a ministr pro místní rozvoj.