Finance

Vítejte na stránce Pirátského týmu – Finance.

Co děláme?

Resortní tým zastřešuje pirátský program v oblasti financí a rozpočtu. Tým se věnuje prosazování programových priorit, formuluje doporučení a stanoviska voblasti rozpočtování, daní, fungování trhů a hospodářské soutěže. Legislativně stínuje dění vrozpočtovém výboru sněmovny. Vedoucí resortního týmu – Jiří Valenta je zároveň náměstkem ministra financí a pokrývá tak agendu Ministerstva financí. Resortní tým je jako poradní orgán kdispozici členům vlády za piráty, náměstkům, poslancům a senátorům.

Tématy, kterými se zabýváme, jsou zejména:

  • Veřejné a moderní rozpočtování;
  • férové nastavení daní;
  • spravedlivé trhy;
  • fungování státních podniků;
  • výzvy, které do ekonomiky přináší nové technologie a globalizace;
  • odliv zisků do daňových rájů, transparentnost a boj proti korupci.

Jak se můžete zapojit?

Zapojení do resortního týmu je umožněno všem registrovaným příznivcům a členkám a členům strany se zájmem o výše zmíněná témata. Pokud s pirátským programem souzníte či se domníváte, že byste mu mohli prospět, neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím vyplnění formuláře v tomto odkazu. Resortní tým se schází zpravidla jednou do měsíce, případně pak na stranických akcích.

Fungování týmu

Vedoucí týmu: Jiří Valenta.

V rámci Resortního týmu fungují pracovní skupiny, které se do větších detailů zabývají různými tématy, přičemž každá skupina má garanta, který za ni nese zodpovědnost. V současné chvíli pod RT působí následující pracovní skupiny: