Místní rozvoj a veřejná správa

Vítejte na stránce týmu pro místní rozvoj a veřejnou správu.

Co děláme?

  • Prosazujeme volební program v oblasti místního rozvoje, veřejné správy a její digitalizace,
  • projednáváme sněmovní tisky, které jsou přiřazeny výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny,
  • pokrýváme oblasti státní správy, územní samosprávy, státního občanství a evidence obyvatel, transparentnosti veřejné správy, kontroly finančního hospodaření, boje proti korupci, územního rozvoje a urbanismu, regionální politiky, bydlení, rozvoje venkova, cestovního ruchu a turistiky, pohřebnictví, způsobu odměňování ve veřejné správě,
  • připravujeme k návrhům podklady a stanoviska pro poslanecký klub,
  • kontrolujeme práci ministerstva vnitra v obasti veřejné správy a ministerstva pro místní rozvoj,
  • rozpracováváme dlouhodobý program pro rozvoj venkova a regionů, stavební legislativu, služební zákon a dostupné bydlení: 1 2 3 4

Jak se můžete zapojit?

Nabízíme šanci právníkům, IT odborníkům, expertům na veřejnou správu či sociálním pracovníkům podílet se na přípravě nových zákonů a něco se přitom naučit.

Pokud souhlasíte s Pirátským programem v oblasti regionálního rozvoje a digitalizace veřejné správy a chcete nám pomoci, ozvěte se prosím Věře Marušiakové na tel. 724 932 261 nebo na vera.marusiakova@pirati.cz. Rádi vás pozveme na naše setkání.

Fungování týmu

Tým místního rozvoje a veřejné správy se schází podle potřeby, obvykle před schůzemi Poslanecké sněmovny případně výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj PSP ČR, a to většinou v pracovně Ivana Bartoše (vstup z Malostranského náměstí 7/19). Za přípravu agendy setkání zodpovídá Věra Marušiaková.

Tým funguje podle zásad týmové spolupráce. Nadřízeným týmem je republikové předsednictvo.

V rámci rezortního týmu fungují i pracovní skupiny, jde o: