Piráti pořádají po celé republice sérii demonstrací proti turecké invazi

21. 10. 2019
Piráti pořádají po celé republice sérii demonstrací proti turecké invazi
Piráti pořádají po celé republice sérii demonstrací proti turecké invazi

Praha, 21. října 2019 – Česká Pirátská strana pokračuje v sérii demonstrací proti turecké invazi v severovýchodní Sýrii. Dnešní demonstraci v Praze zahájí předseda Pirátské strany Ivan Bartoš, vystoupí i zástupci Kurdské menšiny v České republice. Kromě pražského happeningu pořádají Piráti akce v dalších šesti městech.

Jsem velmi rád, že Sněmovna schválila usnesení odsuzující tureckou agresi. Na něm jsme se podíleli s dalšími poslaneckými kluby a vyzvali jsme premiéra, aby prezentoval české postoje na zasedání Evropské rady a požadoval formulování sankcí, které by donutily Turecko k zastavení invaze. Zastavit export zbraní v této naléhavé situaci nestačí. Nezapomínejme, že Kurdové byli klíčovým spojencem Západu v boji proti takzvanému Islámskému státu,“ uvedl Bartoš.

Kromě předsedy Bartoše vystoupí za Piráty i poslanec František Kopřiva či europoslanec Mikuláš Peksa. Mezi dalšími řečníky bude Martin Karim, právník a ekonom česko-kurdského původu, Rachid Khalil, předseda Kurdského občanského sdružení v ČR a humanitární pracovnice Natalia Šramková, která se čerstvě vrátila přímo z Iráckého Kurdistánu.

Na Palackého náměstí v Praze bude probíhat rovněž výstava fotografií od reportérky a humanitární aktivistky Markéty Kutilové a sbírka předmětů.

Plánované demonstrace a odborné diskuze pořádané Piráty:

  • 21.října od 17:00: Praha, Palackého náměstí (demonstrace).
  • 21.října od 17:30: Jihlava, Masarykovo náměstí (demonstrace).
  • 22.října od 16:00: Ústí nad Labem, Mírové náměstí (demonstrace).
  • 23.října od 17:00: České Budějovice, náměstí Přemysla Otakara (demonstrace) a klub Horká vana (odborná diskuze po skončení demonstrace).
  • 23.října od 18:00: Liberec, náměstí Dr. E. Beneše (demonstrace).
  • 24.října od 17:00: Karlovy Vary, Zeyerova (demonstrace).
  • 25.října od 18:00: Písek, Starý most (demonstrace).
  • 25.října od 18:00: Praha, Pirátské centrum (odborná diskuze).
Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Navrhni úpravu